Psühhiaatri vastuvõtt

Alustame aprillis psühhiaatri vastuvõttudega Põlvas, Tartus ja ka kaugteenusena videosilla vahendusel üle Eesti.

Rohkem infot e-kirja teel info@peakeskus.ee!

Meie keskuse psühhiaater Kati-Riin Simisker ütleb enda kohta nii:

"Olen Kati-Riin ja alustan märtsis 2024 Peakeskuses psühhiaatrina. Eelenvalt töötasin Baeri Kliinikus psühhiaatri ning psühhoterapeudina, olin ka üks kliiniku asutajatest.
Tartu Ülikooli arstiteaduskonna lõpetasin 2010 ning astusin samal aastal psühhiaatria residentuuri. Varasemalt olen töötanud lisaks SA TÜK Psühhiaatriakliinikus ning erinevates nõustamis- ja psühhoteraapia keskustes nii Tartus kui Tallinnas ning ka Viljandi Haiglas.

Minu põhitööks on täiskasvanutele psühhiaatrilise abi osutamine (psüühikahäirete diagnostika, ravi ning psüühikahäireid ennetav tegevus) ning psühhoteraapia läbiviimine. Lisaks olen psühhodraama lavastaja (CP-Certified Practitioner) väljaõppes ning tegelen aktiivselt nii individuaalse psühhoteerapia kui ka grupipsühhoteraapiaga. Usun, et kaasaegse psühhiaatri töös ei piisa vaid ravimite kirjutamisest - käsikäes peavad käima nii psühhoteraapiline lähenemine kui medikamentoosne.

Olen keskendunud enim ärevushäiretele ja depressioonile ning lisaks läbipõlemise sümptomite leevendamisele ja uute sihtide otsimisele elus.

Olen Eesti Psühhiaatrite Seltsi, Eesti Nooremarstide ühenduse ning MTÜ Tartu Psühhodraama Instituudi liige."

Millega tegeleb psühhiaatria üldisemalt?

Psühhiaatria on meditsiiniharu, mis keskendub vaimsete, emotsionaalsete ja käitumishäiretega seotud diagnoosimisele, ennetamisele ja ravile. Psühhiaatriline praksis pakub patsientidele individuaalset lähenemist, et mõista nende vajadusi ja leida parimad strateegiad nende heaolu toetamiseks. Meie eesmärk on pakkuda kvaliteetset hooldust ja teraapiat, et aidata inimestel saavutada parimat võimalikku vaimset tervist ja elukvaliteeti.